Sauny na míru

Naša recenzia z nákupného portálu

Avatar Jaroslava P.
21.02.2022
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Přehledná nabídka, nabízené zboží odpovídá skutečnosti, rychlost dodání
Avatar Overený zákazník
25.12.2021
4.504.504.504.504.50
Celkový názor:
Vsechno v poradku
Avatar Overený zákazník
03.12.2021
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Bezpriblemovy nakup
Avatar Overený zákazník
20.11.2021
4.504.504.504.504.50
Výhody:
Vsechno v poradku

Ako postaviť saunu 

Ako postaviť saunu aneb proces od začiatku až do konca

Čo predchádza užívanie sauny? Ako prebieha celý ten proces výroby a stavby sauny? Ak vás to Zaujíma čítajte ďalej, pretože v nasledujúcom texte si táto tajomstvo prezradíme.

Začína to v lese

Veľmi dôležité je zabezpečiť správny materiál. Začínate teda už vyrúbaním stromu, ktorý sa následne rozreže na požadované rozmery a nechá prirodzene vyschnúť čo trvá až tri roky. Potom je drevo pripravené na spracovanie na hranoly, ktoré sa ďalej nechajú vyschnúť v sušiarňach tak, aby sa dosiahlo vlhkosti dreva na úrovni 7 - 8%.

Spolupráca a priania klienta

Potom čo nás klient osloví vykonáme prvotné zmeranie priestoru, kde bude umiestnená sauna a zoznámime ho so stavebnou pripravenosťou. Potom vyberieme saunové palubovky, ktoré sa na saunovú konštrukciu pripevňujú s použitím izolácie a parotesných materiálov. Tiež vyberieme materiál potrebný pre výrobu interiéru ako sú lavice, podhlavníky, opierky chrbta a saunový rošt.

Výroba dverí je dôležitá

Drevo na výrobu dverí je výrobe oddelené a znovu odvezených do sušírny pre ďalší presušeniu. Je totiž dôležité, aby toto drevo nevyschlo príliš rýchlo.

Inštalácia káblov a voľba vybavenia

Pripraviť sa tiež musí rozvody pre elektrické káble, ktoré musia byť z nehorľavých materiálov. Inštalujú sa takmer po celej dráhe kábli za konštrukciu sauny, do miest, ktoré nie sú zaťažené teplom. Nakoniec už môžete vyberať vybavenie do sauny s čím vám tiež radi pomôžeme. Vybrať sa musí tiež saunové ohrievač, pre neho už budú v konštrukcii pripravené nosné prvky. Pretože sa ohrievač vešia na stenu je potrebné, aby konštrukcia uniesla zaťaženie až 30kg.

Kompletizácia a stavba

Potom skontrolujeme a zkomletujeme všetky časti tak aby nič nechýbalo. Saunu rozoberieme, naložíme do auta a odvezieme k zákazníkovi kde prebehne finálna montáž, ktorá trvá len jeden deň. Potom už môžete saunu plne využívať.

Materiály

Vyberať môžete s rôznych materiálov. Napríklad škandinávsky smrek, osika, jelšu, kanadskú borovicu Hemlock a céder. Interiér na mieru, ako sú lavice, podhlavníky, opierky chrbta a saunový rošt vyrábame z vysušenej jelše, osiky alebo africké vŕby Abachi.

Finálne dotvorenie

Saunu môžete mať aj v atypickom štýle, ktorý bude vyhovovať práve vám a vášmu domu. Pre perfektný výsledok môžete vašej saunu vybaviť rôznymi doplnkami. Vybrať si môžete z naozaj veľkého množstva dekorácií a doplnkov tak aby vaše sauna zodpovedala presne vašim požiadavkám.