Sauny na míru

Napsali o nás

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Bsetko prebehlo super na cas sj odpovedali emailom aj telefonom. Som spokojny

2020-11-29

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Silne odporúčam

2020-05-31

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Dobrý prístup, dakujem

2019-12-6

Ověřený zákazník
5.005.005.005.005.00
Odporucam. Prvy nakup, ale vsetko fungovalo.

2019-10-7

Kombinovaná sauna 

Kombinovaná sauna alebo čo obnáša a prečo ju zvoliť

Kombinovaná sauna je známejší pod názvom infrasauna, čo nie je úplne správne. Vzniká totiž kombináciou saunového ohrievača a prehrievacích panelov (infrapanelov). Od fínskej sauny sa líši niektorými detailmi a výhodami, ktoré si prezradíme nižšie

Princíp fungovania

V kombinovanej saune ju nižšia teplota ako vo fínskej a to v rozmedzí 30 - 60 stupňov Celzia. Neořívá vzduch a za pomoci infačerveného žiarenie teplo preniká priamo do tela. Toto Zažeňte je podobné slnečným lúčom a je teda pre organizmus prínosné. Teplo sa šíri skrz infrapanelmi, ktoré obklopujú naše telo a prehrieva jednotlivé časti do hĺbky. Nezaťažuje organizmus a je určená predovšetkým pre relaxáciu a odpočinok.

Z akých materiálov môžete vyberať?

Pri zaobstaraní infrasauny môžete vyberať z materiálov ako je kanadská borovica alebo céder. Borovicu voľte ak nevyhľadávate výraznú vôňu. Je tiež stabilný a len minimálne pracuje. Oproti nej céder výrazne voňajú, k tomu je odolný voči vlhkosti.

Benefity saunovania

Saunovanie má pozitívny vplyv na ľudské telo, je však dôležité dodržiavať pravidlá a brať ohľad na predpoklady a aktuálny stav každého návštevníka. Kombinovanú saunu môžu navštíviť aj rizikové skupiny, ktorým nerobí dobre pobyt vo vysokých teplotách. Čo nám saunovania prináša:

  • Zaisťuje prehriatie tela do väčšej hĺbky,
  • napomáha spaľovaniu kalórií,
  • posilňuje imunitný systém,
  • odstraňuje nečistoty z pokožky,
  • čistí pleť a je nápomocná pri liečbe kožných ochorení,
  • uľavuje alergikom a astmatikom,
  • detoxikuje organizmus,
  • uvoľňuje svalové bolesti a napätie,
  • mierni stres.

Kombinovaná sauna je tiež vhodná pre kardiakov, pre ktoré by mohlo byť saunovanie v klasickej, príliš vyhriatej saune, rizikové.

Kedy sa saunovanie vyhnúť

Táto sauna nie je vhodná pre tehotné ženy, osoby s vysokým krvným tlakom, a tiež pre tých, ktorí trpia ochorením obličiek či pečene. Do sauny by sme, ale nemali chodiť ak sme prechladnutie alebo chorí. Nikdy nechoďte do sauny prejedenia alebo naopak hladní a smädní.

Pár tipov na záver

Ak idete do sauny prvýkrát je vždy vhodné vziať so sebou niekoho skúseného aby vám pre začiatok poradil čo a ako. Pred pobytom v sunie je dobré dať si horúcu sprchu alebo kúpeľ. Dodržujte pitný režim pred, pri i po saunovaní. Vyhnete sa tak negatívnym efektom ako je bolesť hlavy atď. V priebehu saunovania si môžete dopriať ľahkú masáž a tým zlepšiť prekrvenie pokožky a uvoľnenie natiahnutých svalov. K masáži použite saunové kefy alebo žinky.

Po saunovaní nasleduje ochladenie. Pred samotným použitím ochladzovací kúpele skúste ešte chvíľu zotrvať v saune s otvorenými dverami. K ochladeniu použite studenú alebo vlažnú vodu a potom odpočívajte a relaxujte v odpočivárni. Ak sa aj tak budete cítiť unavení bežte kľudne spať a povinnosti nechajte na ďalší deň