Sauny na míru

Naša recenzia z nákupného portálu

Avatar Will R.
04.03.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Very quick to help correct an error I made when ordering.
Avatar Alena Š.
07.12.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Výborná komunikace
Avatar Boris S.
14.11.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlá expedice, vše opravdu skladem
Avatar Petr Ž.
01.09.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
skvělá komunikace a rychlá dodávka
Avatar Jarmila H.
25.02.2023
5.005.005.005.005.00
Výhody:
rychlost doručení

Vonkajšie sauny 

Návrat k tradíciám a původímu zmysle saunovanie

Saunovanie v prírode je typické pre severské krajiny ako Fínsko, Litva, Švédsko, Lotyšsko a Estónsko. Sauny sa tu stavia na brehoch riek, rybníkov a jazier. Pri vonkajšom saunovaní si užijete radosť z pobytu v prírode. Pre ochladenie si môžete zvoliť mnoho prírodných zdrojov. Môžete sa ponoriť priamo do jazera, alebo skočiť do snehu ihneď po saunovaní. Ľahšie tak uvoľníte stres a lepšie sa vám bude relaxovať v spojení s prírodou a pobytom pod holým nebom.

Typy a vzhľad vonkajších sáun

Vonkajšia sauna nijako nenaruší vzhľad vášho pozemku, preto sa nemusíte báť si takú zaobstarať. Jedná sa vlastne o domček, chatku alebo zrub vyrobené z kvalitného dreva, môže ale byť aj murovaná. Pre vonkajšie saunu je dôležitý pevný rovný základ, najlepšie betónová odizolovaná doska, prípadne betónové pätky. Môže sa zrekonštruovať aj existujúce záhradný domček. Sauna môže mať podobu drevostavby, pripomína však záhradný domček s verandou.Můžete ju umiestniť prakticky kamkoľvek na záhradu, treba však pamätať na prístupnosť ochladzovací kúpele (bazén, rybníček, vonkajšia alebo vnútorná sprcha, kúpacie sud alebo kaďa).

Výhody oproti saune vnútri budovy

Sauna vonku sa lepšie navrhuje po stránke dispozičného rozvrhnutie a rozmerov. Tiež miesta pre ochladenie a relaxáciu býva viac. Jednoduchšie je aj inštalácia komína pre kachle na drevo a možnosť dostatočnej tepelnej izolácie podlahy, od ktorej ide väčšinou najviac chladu. Je dobré si dopredu rozmyslieť miesto pre ochladzovací kúpeľ aby sa nestalo, že vás neskôr priestor nemilo prekvapí.

Postup pri saunovaní

Pre saunovania vo vonkajšej saune platia rovnaké podmienky ako pre tú vnútornú. Je potrebné sa pred vstupom do sauny poriadne umyť mydlovou vodou, dobre sa osušiť a potom už sa len pohodlne usadiť či uložiť a užívať si saunovanie kým je vám príjemné. Obvyklá doba saunovania je desať až pätnásť minút. Potom sa idete ochladiť do ochladzovací kúpele a a oddať sa pokojnému odpočinku. To celé ideálne zopakovať trikrát, za stáleho prísunu tekutín.

Sauna a zimné obdobie

Zima vám otvára nové možnosti, na ochladenie po saunovaní môžete využiť ľadového jazera alebo snehu, čo je zážitok ktorý stojí za to vyskúšať. Saunovanie v zime okrem iného podporuje imunitu tela a napomáha tak predchádzať chrípkam a nachladnutím, takže je výbornou prevenciou pred chorobami. Treba však dbať na dobré prehriatie tela pred samotným ochladením. V saune zostaňte dlhšie ak cítite chlad, alebo posuňte zabelení do uteráka do odpočivárne. U

voľnený stres a relax je najväčšia odmena

Neváhajte vyskúšať vonkajšie saunovanie. Urobte si čas a nájdite deň kedy nebudete mať žiadne povinnosti. Nemyslite na starosti a problémy a užite si návštevu sauny na maximum. Oddajte sa relaxáciu a odpočinku, prečistí svoje telo aj myseľ a buďte v spojení s prírodou. Ak sa po saunovaní budete cítiť unavení bežte kľudne rovno spať alebo si len tak odpočiňte. Saunovanie si určite zamilujete a budete ho vyžadovať opakovane. Urobte si zo saunovania rituál, berte ho ako váš príjemný čas, ktorý podporí vaše telo po všetkých stránkach.